Kudret Ana Lokumları

Gönderen aysu 25/01/2019 0 Yorumlar

Lokum kelimesi, Osmanlıca’da rahatü'l hulkum diye bilinen; gırtlak ve boğazı rahatlatan anlamına gelen taşıyan kelime öbeğinden gelmektedir. İlk olarak üretimi 1500’ lü yıllarda Anadolu’da başlamıştır. Bu başlangıçtan 200 yıl sonra Osmanlı İmparatorluğu'nun topraklarının bulunduğu her yerde yayılarak devam etmiştir. Yıllar içinde artan bir ivme ile dünyaya yayılan bu lezzetin keşfedilmesi 1800'lü yıllarda ingiliz bir seyyahın bir rastlantı sonucu karşılaşması ve lokumu denemesi ile gerçekleşmiştir. Lezzetine hayran kalan ingiliz seyyah, "turkish delight" olarak yurtdışına pazarlama faaliyetine girmiştir. Bunun üzerine Türk lokumu Avrupa'yla tanışmıştır. Zamanla yayılmaya ve üretilmeye başlamıştır.

Biz de dillere destan bu lezzetin aşkıyla 2011 yılında yola çıktık. Aysu Kudret Alp'in girişimiyle ilk olarak İstanbul'da çıktığımız bu yolda kalite, lezzet ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti odaklı yürümeye emin adımlarla ilerliyoruz. Güven dolu mutlu bir ortamda çalıştığımız tüm personelimiz ile birlikte gün geçtikçe daha da büyüyerek, yenilenerek sizlerle buluşuyoruz. 2018 Nisan ayında "Kudret Ana" tescilli markasıyla Antalya'da tamamen lokum sektörü ve imalatına adım attığımız günden beri istekle ve gelişerek devam ediyoruz.

 

Lokumlarımızda gluten, şurup, katkı maddesi kesinlikle kullanılmamaktadır. Tamamen doğal pancar şekeri ile üretilmektedir. Su, nişasta ve şekerden yapılan lokum, içeriğinde jelatin gibi maddeler kullanılmadan kıvam alan bir yiyecektir. Kıvamını alması yapan ustanın maharetiyle gerçekleşir. Sağlık ve lezzet açısından güven duyarak tüketebileceğiniz tüm çeşitlerimiz içerisinde bulunan baharat, çerez ve meyveler doğal ve taze olarak kullanılmaktadır. Her damak tadına ve tercihe uygun olarak ürettiğimiz onlarca lokum çeşidi arasından seçim yapmanız oldukça zor olacaktır. Bir çok sağlık problemine deva olan ve şifalı olduğu bilinen dillere destan bu lezzetimizin üretiminde öncü bir firma olmaktan gurur duyuyoruz. Gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz ve sevdiklerinize hediye edebileceğiniz tüm lokum çeşitlerimize online internet sitemiz üzerinden sizlerle buluşturuyoruz.

Vizyonumuz uluslararası platformlarda yenilikleri sürekli olarak takip eden ve kendini geliştiren, gıda sektöründe kaliteden ödün vermeyip daha da fazla ilerleyerek sektördeki diğer şirketler tarafından örnek alınan öncü bir firma olarak yolumuza devam etmektir.

Misyonumuz, yurtiçi ve yurtdışında ulaştırdığımız ürünlerimizle en yüksek kalitede hizmeti müşterilerimize sunmak, gıda sektöründe iş istihdamı oluşturarak ülkemize katkıda bulunup personellerimize daima değer veren ve gelişimlerine katkıda bulunan mutlu bir ekip olarak yol almaktır.

Bugünümüzde lokumlarımız ağırlıklı olarak belli başlı ülkelere ihraç edilmektedir. İhracatta sağladığımız kalitenin aynısını iç pazara da online satış sitemiz üzerinden lokum göndererek sunmaktayız. Şirketimiz ISO 9001 ve  ISO 2005 sertifikalarına ve gıda üretiminde gerekli olan tüm şartlarla uyum içerisindedir.

Emin adımlarla yürüdüğümüz bu yolda ağzınızda unutamayacağınız kadar güzel bir lezzet olarak kalmak amacıyla sürekli çalışıyoruz. En güzel anılarınızın, kutlamalarınızın içinde, bazense kahve eşliğinde bir dost muhabbetinin yanında "Kudret Ana" ailesi olarak bulunmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Bir Yorum Yap